Idź do treści strony
INFORMACJA 89 53 86 532
CENTRALA: 89 53 86 356, 89 53 86 598

Kardiolog ze Szpitala Wojewódzkiego nagrodzony w konkursie marszałka województwa

Dr n. med. Adam Kern, kierownik Pracowni Hemodynamiki Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie został nagrodzony w konkursie o laur "Najlepszym z najlepszych".

Kardiolog otrzymał nagrodę w kategorii "Przełamywanie barier - społecznych, medycznych, naukowych" za wykonanie w listopadzie 2016 roku dwóch pierwszych w województwie warmińsko-mazurskim zabiegów wszczepienia specjalnych urządzeń zamykających (okluderów) uszka lewego przedsionka serca. Bezoperacyjne, czyli tzw. przezskórne zamknięcie tej struktury serca poprzez wszczepienie okludera do jego jamy jest niezbędne w grupie chorych z migotaniem przedsionków posiadających przeciwwskazania do stosowania terapii przeciwkrzepliwej. Skuteczne wykonanie zabiegu zmniejsza w tej grupie chorych ryzyko zgonu i udaru mózgu.
Uroczystość odbyła się w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej. – Naszych laureatów, niezależnie od dziedziny, wyróżnia przede wszystkim odwaga, determinacja i pewność siebie – mówił marszałek Gustaw Marek Brzezin. – Wiara w to, że czymkolwiek się zajmują, robią to najlepiej, jak potrafią i jest to godne pokazania światu. Często realizują pomysły, na które nikt wcześniej nie wpadł. Robią coś po raz pierwszy w historii. Taki rodzaj pewności siebie – pozbawiony pychy, ale oparty na rzetelnej pracy i doskonaleniu – szczególnie cieszy nas – gospodarzy województwa. To dla nas obietnica rozwoju i dobrobytu. Mamy w Was godnych zaufania współpracowników w dziele budowania Warmii i Mazur.

Top